Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2013

ΣΚΛΗΡΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΔΙΟΜΗΔΗ ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣ

Ο Διομήδης Άργους αντιμετώπισε σήμερα Σάββατο 23 Φεβρουαρίου στο Κλειστό της Αγίας Τριάδας Ναυπλίου την ομάδα του Κιλκίς. Σε ένα πάρα πολύ σκληρό παιχνίδι τελικά η ομάδα του Διομήδη πείρε την νίκη με σκορ 26-17 έναντι της ομάδας του Κιλκίς. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 14-5 υπέρ του Διομήδη.
Στο ματς του 1ου γύρου η ομάδα του Άργους είχε υποφέρει πραγματικά για να φτάσει στους 2 βαθμούς της νίκης. Το Κιλκίς εκμεταλλευόμενο την κούραση της ομάδας από τα δύσκολα ευρωπαϊκά παιχνίδια με Μαδέιρα και επιστρατεύοντας υπέρμετρο πάθος και σκληρότητα λίγο έλειψε να πάρει τη νίκη. Να σημειωθεί πως το παιχνίδι διακόπηκε στο 16.10 λεπτό λόγω υβριστικών συνθημάτων από μικρή μερίδα οπαδών του Διομήδη και μετά από συστάσεις το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.